Nauka pisania dzieci nie przypadkowo odbywa się przy pomocy piór. Wysoka precyzja tego przyboru pozwala kształtować ładny i staranny charakter pisma, tak bardzo przydatny podczas całego życia. Świadomi tego rodzice i nauczyciele zadbają o to, aby dziecko uczyło się pisać przy pomocy pióra. Pióra nie byle jakiego, ale zaprojektowanego i stworzonego z myślą o dzieciach.

Jak zbudowane są pióra dla dzieci

Dziecięce pióra mocno się różnią w stosunku do tradycyjnych piór wiecznych. Najbardziej widoczną różnicą jest sposób uzupełniania atramentu. Pióra dla dzieci uzupełniane są praktycznymi nabojami wypełnionymi atramentem. Eliminuje to konieczność korzystania z kałamarza lub słoiczka z atramentem. Kolejna różnica to budowa korpusu. Pióra dla dzieci zwykle są masywniejsze i mają szerszy korpus, ułatwiający wygodny uchwyt w małej dłoni. Kolejna istotna rzecz w piórach dla dzieci to zatyczka. Powinna ona być wykonana w sposób ułatwiający otwieranie i zamykanie pióra, a jednocześnie eliminująca toczenie się po ławce. Skuwka w zatyczce to bardzo przydatne rozwiązanie, które pozwala uchronić się przed zagubieniem pióra.

Na co zwracać uwagę wybierając pióra dla dzieci?

Jedna z ważniejszych rzeczy to dostępność nabojów do naszego pióra. Wybierając pióra upewnijmy się że nie będzie problemu z dokupieniem do niego nabojów, a ich cena będzie niska. Kolejna istotna sprawa to sam wygląd pióra. Dzieci zwracają dużą uwagę na wygląd przyborów piśmiennych. Pióro, które będzie im się podobać wizualnie, ma szansę stać się najważniejszym akcesorium szkolnym, czyniąc naukę pisania świetną zabawą i przyjemnością. Pióra dla dzieci dostępne w naszej sprzedaży wykonane są zarówno z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego o matowej lub błyszczącej powierzchni, jak również posiadają korpus stalowy, przez co są nieco masywniejsze i cięższe w pisaniu. Kolorowe zakrętki, a także wiele innych dopracowanych dodatków pozwala spersonalizować idealne pióro dla dziecka i wyróżnić go z innych przyborów szkolnych.

Pióro wieczne PELIKAN Griffix - czarne Pióro wieczne PELIKAN Griffix - czarne
Producent: Pelikan
Cena:

82,00 zł

zobacz więcej
Pióro wieczne PELIKAN Griffix - niebieskie Pióro wieczne PELIKAN Griffix - niebieskie
Producent: Pelikan
Cena:

79,00 zł

zobacz więcej
Filtruj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl